11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dnia 8.11.2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez klasę 1LOp pod kierunkiem pani Joanny Kraszewskiej oraz pani Niny Grabowskiej. W ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem o godz. 11.11 hymnu narodowego. Po oficjalnej części apelu, w której przemawiał dyrektor Tomasz Olkowski, zaprezentowana została część artystyczna. Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz wielu ciekawych informacji historycznych. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Pierwsza kadrowa”, „Piechota” oraz pieśni śpiewane przez naszych solistów: „Taki kraj”, „Biały krzyż”, „Nie pamiętasz”, „Moja ojczyzna”. Na saksofonie odegrane zostały „Pierwsza Brygada”, sławiąca nasze legiony oraz „Rota”, którą odśpiewała cała szkoła. Przez całą uroczystość czuć było podniosły charakter tego dnia. Na zakończenie pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom, którzy uczcili te pamiętne wydarzenia. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie pamiętał o tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, a dzień 11 listopada nie będzie dniem smutku, lecz radości i dumy z bycia Polakiem.

Wiktoria Rykaczewska, Wanessa Sierak, Aleksandra Kuciej