W dniach 09 oraz 15 października 2019 r. naszą szkołę odwiedzili wolontariusze biorący udział w programie AISEC. Młodzi ludzie wiedzą, że ucząc się języków obcych zwiększają swoje szanse na sukces osobisty i zawodowy we współczesnym świecie. Pragnąc zmotywować młodzież do nauki języka angielskiego, który jest niezwykle ważny dla każdego Europejczyka, by mógł  swobodnie poruszać się w dzisiejszym świecie, udało się nam zaprosić gości , którzy w języku angielskim prowadzili lekcje z nasza młodzieżą . Podczas spotkań z uczniami wolontariusze zapoznali ich  z kulturami Indii, Brazylii oraz Chin.  Opowiadali o historii swoich krajów, położeniu geograficznym i innych ciekawostkach. Lekcje odbywały się w języku angielskim pod czujnym okiem naszych nauczycieli języka angielskiego. Zajęcia były  urozmaicone. Uczniowie mieli okazję przełamać barierę językową. Mogli praktycznie wykorzystać znajomość języka angielskiego. Poznali  obce kultury, uczyli się tolerancji, Mamy nadzieję, że zajęcia wpłyną na wzrost motywacji do regularnej nauki języków obcych, będą pomocne w odkryciu i rozwinięciu własnego potencjału oraz obudzą w najmłodszych uczniach ciekawość świata.

Anna Mizerek