W związku z obchodami 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej bieżący rok szkolny rozpoczęliśmy od wspomnienia wydarzeń wojennych w naszej „małej ojczyźnie”. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pan Tadeusz Kruk – emerytowany nauczyciel, pasjonat i popularyzator historii, autor opracowań o Drążdżewie i okolicach – przybliżył w kilku słowach wydarzenia z okresu II wojny światowej w naszym regionie.

17.09.2019 r. cała społeczność szkolna ponownie zebrała się, by wspólnie uczcić  80. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. 1 – go września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę, wywołując konflikt na skalę światową. Jakby tego było mało, 17 września 1939 roku od strony wschodniej na tereny Rzeczypospolitej wkroczyła Armia Czerwona.  Podczas uroczystości młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, pt.: „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść”.

Podczas apelu ogłoszone zostały wyniki konkursu na okolicznościową, klasową gazetkę ścienną dotyczącą tematyki z okresu II wojny światowej, jej wybuchu i przebiegu w rodzinnym rejonie. Składamy podziękowanie klasom: I LO po szkole podstawowej, III technikum i IV technikum za aktywny udział w konkursie. III miejsce zajęła klasa I LO po gimnazjum, II miejsce klasa III LO, I miejsce klasa II LO, która otrzymała bon podarunkowy w wysokości 100 zł ufundowany przez sklepik szkolny. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

22.09.2019 r. montaż słowno – muzyczny, pt.: „Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść” młodzież przedstawiła mieszkańcom Krasnosielca i okolic w Kościele Parafialnym pw św. Jana Kantego w Krasnosielcu.