Licznik odwiedzin

0003192
Wizyt dziś : 2
Wizyt wczoraj : 28
W tym miesiącu : 655
W tym roku : 1888
Łącznie wizyt : 3192
 

Do ferii zimowych pozostało:

-15Dni -17Godzin -21Minut -39Sekund
 
 
 

Artykuły

„Ortografia na medal”- etap powiatowy

07 lutego 2020 roku w Płoniawach Bramurze odbyła się piąta edycja powiatowego etapu konkursu ortograficznego „Ortografia na medal”. W zmaganiach ortograficznych udział wzięło 65 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu makowskiego. Spośród  uczniów szkół średnich do konkursu na szczeblu powiatowym przystąpiło 9 osób z trzech różnych placówek.Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły  uczennice, które na etapie szkolnym zajęły trzy pierwsze miejsca. Jedna z nich- Ewa Zduńczyk z klasy II LO- otrzymała wyróżnienie. 

Ewie serdecznie gratuluję, a Wiktorii Domińskiej  i Natalii Piotrak dziękuję za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie.

Beata Grabowska


Przegląd Kolęd i Pastorałek

02 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zespół wokalny „Nuty Kościuszki” zaprezentował utwór z Musicalu METRO „Uciekali”. Kolędę wykonali Roksana Kowalczyk, Daria Kruk, Aleksandra Mizerek, Karolina Ferenc i Kamil Stolarczyk. Występ został uświetniony walcem w wykonaniu Karoliny Olkowskiej i Adama Gałązki. Występ podobał się zebranej publiczności. Owacjom nie było końca….

WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

24 stycznia 2020 roku odbyła się szkolna edycja IV Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Był to pierwszy etap zmagań mający na celu wyłonienie spośród uczestników najlepszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę
w V powiatowym etapie Konkursu Ortograficznego pod patronatem Starosty Makowskiego. Oczywiście celem nadrzędnym zmagań było wskazanie tych uczniów naszej szkoły, którzy wspaniale znają zasady polskiej ortografii
i interpunkcji. Do konkursu przystąpiło 17 chętnych uczniów z klas: I LO, I Lop, II LO, III LO i III TA. Oto ostateczne wyniki:

I miejsce: Ewa Zduńczyk z klasy II LO

II miejsce: Natalia Piotrak z klasy III TA

III miejsce: Wiktoria Domińska z klasy I LO

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę  na etapie powiatowym  07 lutego 2020 roku
w Płoniawach Bramurze.  Wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z dyktandem gratulujemy odwagi.

Beata Grabowska

Studniówka 2020

W sobotni wieczór 25 stycznia, by tradycji stało się zadość, równo 100 dni przed maturą, zabrzmiały takty poloneza rozpoczynające bal studniówkowy klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu. Część oficjalną poprowadzili: Łucja Świercz i Szymon Zadrożny. Uczestników i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły – Pan Tomasz Paweł Olkowski. W zabawie wzięli udział uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi, kadrą pedagogiczną oraz rodzicami. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: Pan Dariusz Wierzbicki – Przewodniczący Rady Powiatu Makowskiego, Panowie Sławomir Rutkowski i Pan Zbigniew Żebrowski – Radni Powiatu Makowskiego, Pan Paweł Ruszczyński – Wójt Gminy Krasnosielc. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za kilkuletnią opiekę, życzliwość, ciepłą atmosferę w szkole oraz owocną pracę dydaktyczno – wychowawczą, a także rodzicom za przygotowanie balu. Wszyscy wspaniale się bawili, a wieczór uczczony został tortem niespodzianką ufundowanym przez Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Katarzynę Kurzyńską. W szampańskiej atmosferze zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

Anna Drejko

Konkurs ortograficzny „Ortografia na medal”

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym etapie Konkursu Ortograficznego. Jest on  pierwszą częścią eliminacji pozwalającą wybrać spośród uczestników  najlepszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w V powiatowym etapie Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” pod patronatem Starosty Makowskiego.   

Szkolny etap konkursu odbędzie się  24 stycznia 2020 roku o godzinie 9.50  w sali nr 8.  

Zgłoszone osoby będą pisały dyktando i test wiedzy z zakresu ortografii. Więcej informacji można znaleźć w załączonym do ogłoszenia regulaminie konkursu lub uzyskać odpowiedź u Pani Beaty Grabowskiej.

Zapraszamy! 

Kliknij by pobrać regulamin konkursu!

Krasnosielc dla WOŚP

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku w akcję zbierania funduszy włączyło się 6 wolontariuszek. Sandra, Patrycja, Julia, Wiktoria, Nicole i Wioleta zebrały rekordową sumę 3312,09. Mieszkańcy naszej gminy znów okazali wielkie serce. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała Aleksandra Rykaczewska.

Wolontariusze w Szkole Podstawowej w Rakach

7 stycznia nasi wolontariusze wzięli udział w zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej w Rakch.  Mikołaj i jego elfy przynieśli grzecznym dzieciom prezenty (wszystkie były grzeczne) i wspólnie z nimi bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawie towarzyszyła radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

HEROD WSPÓŁCZESNY

20.12.2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Wiglię. Z tej okazji uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by razem kultywować polskie tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia. Cała społeczność uczniowska zebrana pod przewodnictwem dyrektora Tomasza Pawła Olkowskiego obejrzała część artystyczną przygotowaną przez księdza Piotra Jarnickiego  i panią Beatę Grabowską. Współczesną wersję Heroda i jego spotkania z nowonarodzonym Dzieciątkiem zaprezentowali uczniowie klasy I LO wspomagani wokalnie przez uczennice II LO. Życzenia świąteczne złożył wszystkim pan dyrektor, zaś ksiądz Jarnicki przekazał duszpasterskie przesłanie na okoliczność świąt Bożego Narodzenia.

Beata Grabowska

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Sandra Czaplicka uczęszcza do klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu o rozszerzonym zakresie nauczania języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Jest uczennicą systematyczną i bardzo pracowitą. Chętnie bierze udział w życiu klasy i szkoły. Rzetelnie wykonuje  każde powierzone jej zadanie. Wszystkie swoje działania podejmuje z wielką odpowiedzialnością i wkłada w nie 100% wysiłku, czego dowodem są liczne nagrody i dowody uznania. 

17 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, odbyło się  spotkanie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Naszą szkołę reprezentowała właśnie Sandra. Uzyskała ona najwyższą średnią ocen wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego i pozytywną opinię Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Szkolnego. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy jej dalszych sukcesów oraz powodzenia na maturze.