Licznik odwiedzin

0005521
Wizyt dziś : 1
Wizyt wczoraj : 18
W tym miesiącu : 169
W tym roku : 4217
Łącznie wizyt : 5521
 

Do Świąt Wielkanocnych pozostało

-123Dni -13Godzin -34Minut -33Sekund
 
 
 

Artykuły

Bezpieczne wakacje

Przed nami długo wyczekiwany wypoczynek, ponieważ już za kilka dni upragnione przez wszystkich wakacje. Pomimo panującego zagrożenia epidemicznego, z pewnością większość z nas skusi się na jakiś wyjazd, a jeśli nie, to przynajmniej na aktywne spędzanie wolnego czasu. Odpoczynek nad wodą, w górach czy podczas przejażdżek rowerowych dostarcza wielu pozytywnych emocji, należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Zdrowy rozsądek i świadomość zagrożeń pomogą nam odpoczywać mądrze i bezpiecznie.

Na stronie https://bezpiecznewakacje.pl/ można znaleźć wiele cennych rad dotyczących różnych form wypoczynku. Nad wodą, w podróży, w górach czy podczas aktywnego spędzania czasu wolnego warto kierować się zasadami wskazanymi przez autorów strony. Znajduje się tam również wiele ciekawostek.

Dodatkowo pamiętajmy o zagrożeniu koronawirusem i stosujmy się do zaleceń. Oto kluczowe zasady bezpieczeństwa:

 • OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ – 2 metry – minimalna odległość między pieszymi
 • ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:

 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
 • w sklepie, banku, na targu i na poczcie,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele, w szkole, na uczelni
 • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić jakąś sprawę do urzędu) i innych budynkach użyteczności publicznej.
 • ZGROMADZENIA I IMPREZY – OGRANICZENIA

Ograniczenie dotyczy: organizowania zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań.

Na czym polega? Obowiązuje zakaz zgromadzeń oraz imprez powyżej 150 osób.

Wyłączone są: zakłady pracy.

 • KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Ograniczenie dotyczy: przejazdów zbiorowym transportem publicznym.

Na czym polega?  Zarządzający transportem publicznym mogą podwyższyć limit pasażerów środku transportu publicznego. Ile osób może wejść na pokład?

 • tyle osób, ile jest miejsc siedzących (jeśli są tylko miejsca siedzące)

albo

 • tyle, ile wynosi 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Wszystkie aktualne informacje i zalecenia dotyczące koronawirusa znajdziecie na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Postarajmy się, by te wakacje były radosne i bezpieczne.

A. Rykaczewska

WAŻNE TELEFONY

112 – Europejski Numer Alarmowy – w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna – 998 i Policja – 997 Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR – 601 100 100 w górach: TOPR – 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR – 985 / 601 100 300 Grupy GOPR Beskidzka – 33 82 96 900 Bieszczadzka – 13 46 32 204 Jurajska – 34 31 52 000 Karkonoska – 75 75 24 734 Krynicka – 18 47 77 444 Podhalańska – 18 26 76 880 Wałbrzysko-Kłodzka – 74 84 23 414

System Zastrzegania Kart Płatniczych 828 828 828

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca kończymy rok szkolny 2019/2020. W związku z COVID – 19 formuła zakończenia będzie inna niż zazwyczaj. Nie będzie tradycyjnego apelu i spotkań w klasowym gronie. Rozdanie świadectw odbędzie się dla poszczególnych klas w różnych godzinach:

Klasa III TA – 11.30 – 12.00

Klasa I LO p – 12.00 – 12.30

Klasa I LO g – 13.00 – 13.30

Klasa II LO – 14.00 – 14.30

Pamiętajcie, by po świadectwo przyjść w maseczce i zachowywać dystans społeczny.

Absolwencie szkoły podstawowej

Rekrutacja trwa. Zachęcamy do składania podań do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu. Oferujemy kształcenie w Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum Agrobiznesu. Od roku szkolnego 2020/2021 uruchomiona zostanie linia autobusowa do Krasnosielca z okolicznych miejscowości, m.in. Płoniawy, Gąsewo, Sypniewo, Drążdżewo, Zamość, Szczeglin, Suche, Podoś, Zawady.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Ogłoszenie

Od 25 maja maturzyści oraz od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas, mogą brać udział w konsultacjach z nauczycielami szkole. W Librusie umieszczono: Procedury, Zgodę rodziców na udział uczniów w tych zajęciach  oraz proponowane terminy spotkań.

Ogłoszenie

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej absolwenci i uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie placówki. Od 25 maja br. w naszej szkole będą odbywały się konsultacje dla absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego. Od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas również będą mogle korzystać z konsultacji ze wszystkich przedmiotów. Wymiar spotkań będzie uzależniony od potrzeb uczniów.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia telefoniczne do sekretariatu szkoły (tel. 29 7175010), w celu ustalenia harmonogramu spotkań oraz ustalenia obowiązujących warunków bezpieczeństwa.

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu na rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 absolwentom szkoły podstawowej proponujemy:

 • 4-letnie Liceum Ogólnokształcące,
 • 5-letnie Technikum kształcące w zawodzie technik agrobiznesu.

Proponowane szkoły dają szerokie możliwości wyboru wielu kierunków studiów oraz po ukończeniu Technikum uprawnienia do przejęcia  gospodarstwa rolnego lub znalezienia pracy w różnych firmach i instytucjach. Ma to istotne znaczenie przy tak dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz poszukiwaniu pracowników o określonych kwalifikacjach.

Klasa Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzeniami :

geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski

Wybór oferowanych przez nas rozszerzeń daje możliwość podjęcia studiów na różnych kierunkach. Absolwenci naszego Liceum z powodzeniem studiują:

– administrację, ekonomię, prawo, geografię, turystykę,gospodarkę przestrzenną, marketing i zarządzanie.

Wielu z nich świetnie daje sobie radę na kierunkach pedagogicznych oraz językowych:

– filologii angielskiej, germanistyce i rusycystyce.

Wybór proponowanych rozszerzeń ułatwia także zdanie egzaminów na uczelnie wojskowe oraz do policji.

Po ukończeniu liceum uczniowie, którzy nie planują podjęcia studiów mogą kontynuować naukę w szkołach pomaturalnych lub policealnych w kierunku zawodu, który chcą w przyszłości wykonywać.

Technikum

Zawód – technik agrobiznesu

Technik agrobiznesu to nowoczesny zawód dla tych, którzy chcą przejąć  gospodarstwo rolne,  prowadzić gospodarstwo agroturystyczne lub samodzielnie podejmować działalność gospodarczą,

Technik agrobiznesu to osoba specjalizująca się w zakresie organizowania, koordynowania i samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w agrobiznesie. Jest to zawód polecany dla osób o zainteresowaniach rolniczych, ekonomiczno – rachunkowych oraz związanych z przetwórstwem spożywczym. Osoba wykształcona w tym kierunku potrafi realizować czynności związane z produkcją rolną, dystrybucją i sprzedażą produktów rolnych, promocją i reklamą, oceną jakości i opłacalności produktów. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu nabywają wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin, tj.: ekonomii, rolnictwa, finansów i rachunkowości, zarządzania, marketingu oraz prawa.

Po zdobyciu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik agrobiznesu można podwyższyć kwalifikacje na studiach w szkołach wyższych na kierunkach ekonomicznych i turystycznych, jak również takich jak: ogrodnictwo, rolnictwo, agroturystyka, technika rolnicza i leśna oraz zootechnika i przetwórstwo spożywcze. Dodatkowo absolwent może ukończyć kurs kwalifikacyjny w zakresie zawodów pokrewnych, np. technik ogrodnik, technik rolnik, technik turystyki wiejskiej.

Możliwości zatrudnienia

Technik agrobiznesu może być zatrudniony w:

 • rolniczych i ogrodniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
 • biurach i instytucjach zajmujących się marketingiem rynku rolnego,
 • ogrodnictwach ekologicznych,
 • obsłudze ruchu turystycznego na wsi,
 • gospodarstwach w celu organizowania przetwórstwa spożywczego, usług technicznych na wsi, techniki w gospodarce żywnościowej,
 • zakładach pracy, w których posiadanie uprawnień do obsługi specjalistycznego sprzętu (np. ciągnika, siewnika, dojarki) jest niezbędne do zatrudnienia na określonych stanowiskach,
 • w firmach prowadzących finanse i bankowość w agrobiznesie i rynku rolnym oraz usług weterynaryjnych,
 • jako pracownik prywatny przedsiębiorca (właściciel),
 • jako właściciel gospodarstwa agroturystycznego.

Technik agrobiznesu może również prowadzić indywidualne gospodarstwo rolne, np.: plantacje, pola uprawne oraz hodowle zwierząt (np. fermy drobiu, mleczarnie).

Po ukończeniu szkoły absolwenci mogą podjąć pracę zawodową w firmach związanych z badaniem i obsługą rynku rolnego, w przedsiębiorstwach produkcji lub przetwórstwa żywności. Mogą również podejmować własną działalność gospodarczą, w szczególności prowadzić gospodarstwa agroturystyczne.

Absolwent po ukończeniu szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia technikum.