Licznik odwiedzin

0004578
Wizyt dziś : 2
Wizyt wczoraj : 11
W tym miesiącu : 362
W tym roku : 3274
Łącznie wizyt : 4578
 

Do Świąt Wielkanocnych pozostało

-44Dni -15Godzin -14Minut -53Sekund
 
 
 

Artykuły

Ogłoszenie

Od 25 maja maturzyści oraz od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas, mogą brać udział w konsultacjach z nauczycielami szkole. W Librusie umieszczono: Procedury, Zgodę rodziców na udział uczniów w tych zajęciach  oraz proponowane terminy spotkań.

Ogłoszenie

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej absolwenci i uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie placówki. Od 25 maja br. w naszej szkole będą odbywały się konsultacje dla absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego. Od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas również będą mogle korzystać z konsultacji ze wszystkich przedmiotów. Wymiar spotkań będzie uzależniony od potrzeb uczniów.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia telefoniczne do sekretariatu szkoły (tel. 29 7175010), w celu ustalenia harmonogramu spotkań oraz ustalenia obowiązujących warunków bezpieczeństwa.

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu na rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 absolwentom szkoły podstawowej proponujemy:

 • 4-letnie Liceum Ogólnokształcące,
 • 5-letnie Technikum kształcące w zawodzie technik agrobiznesu.

Proponowane szkoły dają szerokie możliwości wyboru wielu kierunków studiów oraz po ukończeniu Technikum uprawnienia do przejęcia  gospodarstwa rolnego lub znalezienia pracy w różnych firmach i instytucjach. Ma to istotne znaczenie przy tak dynamicznie zmieniającym się rynku pracy oraz poszukiwaniu pracowników o określonych kwalifikacjach.

Klasa Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzeniami :

geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski

Wybór oferowanych przez nas rozszerzeń daje możliwość podjęcia studiów na różnych kierunkach. Absolwenci naszego Liceum z powodzeniem studiują:

– administrację, ekonomię, prawo, geografię, turystykę,gospodarkę przestrzenną, marketing i zarządzanie.

Wielu z nich świetnie daje sobie radę na kierunkach pedagogicznych oraz językowych:

– filologii angielskiej, germanistyce i rusycystyce.

Wybór proponowanych rozszerzeń ułatwia także zdanie egzaminów na uczelnie wojskowe oraz do policji.

Po ukończeniu liceum uczniowie, którzy nie planują podjęcia studiów mogą kontynuować naukę w szkołach pomaturalnych lub policealnych w kierunku zawodu, który chcą w przyszłości wykonywać.

Technikum

Zawód – technik agrobiznesu

Technik agrobiznesu to nowoczesny zawód dla tych, którzy chcą przejąć  gospodarstwo rolne,  prowadzić gospodarstwo agroturystyczne lub samodzielnie podejmować działalność gospodarczą,

Technik agrobiznesu to osoba specjalizująca się w zakresie organizowania, koordynowania i samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w agrobiznesie. Jest to zawód polecany dla osób o zainteresowaniach rolniczych, ekonomiczno – rachunkowych oraz związanych z przetwórstwem spożywczym. Osoba wykształcona w tym kierunku potrafi realizować czynności związane z produkcją rolną, dystrybucją i sprzedażą produktów rolnych, promocją i reklamą, oceną jakości i opłacalności produktów. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu nabywają wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin, tj.: ekonomii, rolnictwa, finansów i rachunkowości, zarządzania, marketingu oraz prawa.

Po zdobyciu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik agrobiznesu można podwyższyć kwalifikacje na studiach w szkołach wyższych na kierunkach ekonomicznych i turystycznych, jak również takich jak: ogrodnictwo, rolnictwo, agroturystyka, technika rolnicza i leśna oraz zootechnika i przetwórstwo spożywcze. Dodatkowo absolwent może ukończyć kurs kwalifikacyjny w zakresie zawodów pokrewnych, np. technik ogrodnik, technik rolnik, technik turystyki wiejskiej.

Możliwości zatrudnienia

Technik agrobiznesu może być zatrudniony w:

 • rolniczych i ogrodniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
 • biurach i instytucjach zajmujących się marketingiem rynku rolnego,
 • ogrodnictwach ekologicznych,
 • obsłudze ruchu turystycznego na wsi,
 • gospodarstwach w celu organizowania przetwórstwa spożywczego, usług technicznych na wsi, techniki w gospodarce żywnościowej,
 • zakładach pracy, w których posiadanie uprawnień do obsługi specjalistycznego sprzętu (np. ciągnika, siewnika, dojarki) jest niezbędne do zatrudnienia na określonych stanowiskach,
 • w firmach prowadzących finanse i bankowość w agrobiznesie i rynku rolnym oraz usług weterynaryjnych,
 • jako pracownik prywatny przedsiębiorca (właściciel),
 • jako właściciel gospodarstwa agroturystycznego.

Technik agrobiznesu może również prowadzić indywidualne gospodarstwo rolne, np.: plantacje, pola uprawne oraz hodowle zwierząt (np. fermy drobiu, mleczarnie).

Po ukończeniu szkoły absolwenci mogą podjąć pracę zawodową w firmach związanych z badaniem i obsługą rynku rolnego, w przedsiębiorstwach produkcji lub przetwórstwa żywności. Mogą również podejmować własną działalność gospodarczą, w szczególności prowadzić gospodarstwa agroturystyczne.

Absolwent po ukończeniu szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia technikum.

Dzień książki

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Książki w Praw Autorskich. W tym trudnym czasie książki są niewątpliwie czymś, co pomaga nam przetrwać. W sytuacji, kiedy nie możemy podróżować fizycznie, dzięki książkom odbywamy podróże w najdalsze miejsca a nawet czasy. 

Dzień Książki jest okazją, by podzielić się z uczniami swoimi ulubionymi książkami. Jako pierwsze swoje literackie typy zaprezentują oczywiście polonistka i polonistko – bibliotekarka. Nie mogło być inaczej;)

Jedną z ulubionych książek pani Beaty jest Kirke, Madeline Miller

„Wciągająca książka- dla miłośników opowieści mitologicznych i nie tylko. Główna bohaterka Kirke- córka boskiego posłańca Heliosa ma nietypową osobowość, a wkrótce odkrywa w sobie wyjątkowe moce. Z tego powodu staje się groźna dla otoczenia, więc zostaje zesłana na odległą wyspę. Na zawsze. Od tego momentu poznajemy jej kobiecy świat, stworzony w pełni przez nią, oparty na jej czasami twardych prawach. Co jakiś czas do „krainy Kirke” docierają postaci, które znamy z mitów: mordercza Medea, Dedal, Odyseusz i wiele innych interesujących, barwnie zarysowanych osobowości.

Książkę czyta się lekko, mamy dynamicznie opisane przygody bohaterów, wyraziste charaktery i mimo że nie ma mocnych czy niespodziewanych zwrotów akcji, pozycję czyta się przyjemnie, a dzięki niej można na długie godziny zniknąć z realnego świata. Polecam.”

Ja zaś ostatnimi czasy dałam się wciągnąć w świat rycerskich przygód i niebezpieczeństw w księstwie Araluen. Seria Zwiadowcy Johna Flanagana opowiada o losach chłopaka z sierocińca, Willa, który pragnie zostać rycerzem. Nie udaje mu się to, gdyż jego wrodzony talent do skradania się i ukrywania dostrzega królewski zwiadowca. Will zostaje jego uczniem, mozolnie trenuje, by dorównać swemu mistrzowi. Każdy z 14 tomów Zwiadowców opowiada o przygodzie, niebezpieczeństwie, które Will i jego przyjaciele muszą pokonać w obronie królestwa i życia najbliższych. Książka wciąga i pozwala oderwać się od rzeczywistości.

Mam nadzieję, że w najbliższym czasie jeszcze inni nauczyciele podzielą się z wami swoimi ulubionymi tytułami, a jako bibliotekarz wiem, że takowe mają.

Aleksandra Rykaczewska