Licznik odwiedzin

0001982
Wizyt dziś : 1
Wizyt wczoraj : 36
W tym miesiącu : 678
W tym roku : 678
Łącznie wizyt : 1982
 

Do ferii zimowych pozostało:

20Dni 09Godzin 06Minut 36Sekund
 
 
 

Artykuły

Krasnosielc dla WOŚP

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku w akcję zbierania funduszy włączyło się 6 wolontariuszek. Sandra, Patrycja, Julia, Wiktoria, Nicole i Wioleta zebrały rekordową sumę 3312,09. Mieszkańcy naszej gminy znów okazali wielkie serce. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała Aleksandra Rykaczewska.

Wolontariusze w Szkole Podstawowej w Rakach

7 stycznia nasi wolontariusze wzięli udział w zabawie choinkowej w Szkole Podstawowej w Rakch.  Mikołaj i jego elfy przynieśli grzecznym dzieciom prezenty (wszystkie były grzeczne) i wspólnie z nimi bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawie towarzyszyła radosna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

HEROD WSPÓŁCZESNY

20.12.2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Wiglię. Z tej okazji uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by razem kultywować polskie tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia. Cała społeczność uczniowska zebrana pod przewodnictwem dyrektora Tomasza Pawła Olkowskiego obejrzała część artystyczną przygotowaną przez księdza Piotra Jarnickiego  i panią Beatę Grabowską. Współczesną wersję Heroda i jego spotkania z nowonarodzonym Dzieciątkiem zaprezentowali uczniowie klasy I LO wspomagani wokalnie przez uczennice II LO. Życzenia świąteczne złożył wszystkim pan dyrektor, zaś ksiądz Jarnicki przekazał duszpasterskie przesłanie na okoliczność świąt Bożego Narodzenia.

Beata Grabowska

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Sandra Czaplicka uczęszcza do klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu o rozszerzonym zakresie nauczania języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Jest uczennicą systematyczną i bardzo pracowitą. Chętnie bierze udział w życiu klasy i szkoły. Rzetelnie wykonuje  każde powierzone jej zadanie. Wszystkie swoje działania podejmuje z wielką odpowiedzialnością i wkłada w nie 100% wysiłku, czego dowodem są liczne nagrody i dowody uznania. 

17 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim, odbyło się  spotkanie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Naszą szkołę reprezentowała właśnie Sandra. Uzyskała ona najwyższą średnią ocen wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego i pozytywną opinię Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Szkolnego. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy jej dalszych sukcesów oraz powodzenia na maturze.

Urząd Skarbowy

W dniu 17 grudnia w ramach lekcji z organizacji przedsiębiorstw agrobiznesu, do naszej szkoły zaproszono przedstawiciela Urzędu Skarbowego w Makowie Mazowieckim. Uczniowie z klasy IV technikum agrobiznesu wysłuchali wykładu na temat rozliczania się z podatku dochodowego z fiskusem. Dowiedzieli się jak założyć profil zaufany oraz gdzie zasięgać informacji o formach rozliczania działalności gospodarczej.

ZUS

16 grudnia 2019 roku klasa IV technikum agrobiznesu uczestniczyła w lekcji poprowadzonej przez Panią Katarzynę Krępską, pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Makowie Mazowieckim. Uczniowie zostali zapoznani z ABC płatnika składek. Dowiedzieli się, jak zgłosić siebie jako płatnika składek oraz ubezpieczonego, jak rozliczać i opłacać składki, jak korygować dokumenty ubezpieczeniowe oraz co zrobić w przypadku zawieszenia i wznowienia wykonywania działalności gospodarczej. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu. Cenne informacje na pewno wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Hodowla indyków

Dnia 12 grudnia uczniowie klasy III TA wybrali się wraz z nauczycielką, Anetą Michalską, do Hodowli Indyków w Zawadach Hucie. Aby wejść do środka obowiązkowa była zmiana obuwia oraz ubrań. Przed wejściem na zakład pracownicy bardzo dokładnie i precyzyjnie wytłumaczyli uczniom jak przebiega taka hodowla. Młodzież dowiedziała się wielu informacji między innymi o paszach, chorobach drobiu oraz o tym, jak zajmować się tak dużym stadem. Budynek był bardzo duży, nowoczesny i dostosowany do potrzeb drobiu. Uczniom wycieczka bardzo się podobała.

Natalia Piotrak

Hazard – nie dziękuję

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię organizowaną przez Krajową Administrację Skarbową „Hazard? – Nie, dziękuję!”. Celem działań prowadzonej od 2018 roku akcji jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących
w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym poprzez Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. 

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-warszawie/dzialalnosc/dzialalnosc-informacyjno-edukacyjna/-/asset_publisher/Vj32/content/kampania-kas-hazard-nie-dziekuje?

Aleksandra Rykaczewska

Mikołajki

6 grudnia jest dniem, w którym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podtrzymują mikołajkową tradycję. Od samego rana dało się zauważyć mnóstwo osób ubranych na czerwono i noszących świąteczne gadżety. Na każdej przerwie włączone były piosenki wprowadzające klimat Świąt. W trakcie lekcji każda klasa była wywoływana przez Mikołaja
i Śnieżynki na korytarz, gdzie gospodarz losował konkurencję, którą musieli wykonać, aby dostać nagrodę. Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził także pobliską Szkołę Podstawową oraz Przedszkole. Tam rozdawał dzieciom prezenty, były wspólne zdjęcia i śpiewanie kolęd. Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone i zaskoczone taką niecodzienną wizytą. 

Ewa Zduńczyk