Licznik odwiedzin

0000287
Wizyt dziś : 48
Wizyt wczoraj : 32
W tym miesiącu : 190
W tym roku : 287
Łącznie wizyt : 287
 

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało:

19Dni 09Godzin 10Minut 11Sekund
 
 
 

Artykuły

Nowości w szkolnej bibliotece

Wszystkich sympatyków książek zapraszamy do naszej biblioteki, która wzbogaciła się o kilkanaście ciekawych pozycji. Nasz księgozbiór powiększył się o kolejne dzieła naszej świeżo upieczonej Noblistki Olgi Tokarczuk. Zakupiona została seria „365 dni” polecana przez nasze uczennice. Uzupełniliśmy sagę o Wiedźminie, więc teraz spokojnie można czytać od początku do końca. Dla miłośników fantastyki mamy również bestsellerowe książki Holly Black „Okrutny książę” i „Zły król”. Jeśli ktoś kocha psy, z pewnością ucieszy się z książek „Był sobie pies” i „O psie, który wrócił do domu”, które można było zobaczyć na ekranach kin. Filmowej adaptacji doczekały się również książki Remigiusza Mroza z serii, której bohaterką jest Joanna Chyłka. Zapraszamy do sięgnięcia po wersję książkową tego przeboju. Dla zwolenników prawdy historycznej mamy „Raporty z Auschwitz” Witolda Pileckiego, „Tatuażystę z Auschwitz” oraz „Kołysankę z Auschwitz”. Zapraszam do odwiedzin biblioteki i wypożyczania.

Dyskoteka u Misia

W niedzielę 24 listopada dziewięć naszych wolontariuszek zaangażowało się w przeprowadzenie zabaw dla dzieci na „Dyskotece u Misia”. Impreza zorganizowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Nasze dziewczęta malowały dzieciakom twarze (Roksana i Natalia), robiły cuda z balonów (Liliana, Iza i Wiktoria) oraz tańczyły z dzieciakami i prowadziły konkursy (Julia, Ola, Ola, Wiktoria). Dzieci było dużo, więc wolontariuszki miały pełne ręce roboty. Dziękuję dziewczynom, że poświęciły to niedzielne popołudnie, by zrobić coś dobrego dla innych.

Aleksandra Rykaczewska

Zawody Strzeleckie Troszyn 2019

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w II edycji powiatowych zawodów strzeleckich w Klubie Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Strzelanie odbyło się z broni sportowej KBKS. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn, rywalizacja była bardzo zacięta. Świadczą o tym wyniki większości startujących, oscylujące w okolicach 90 punktów. Nasza drużyna w składzie: Kacper Zadroga, Norbert Ruszkowski, Damian Szewczak, zajęła II miejsce (z łącznym wynikiem 388 pkt) przegrywając o 1 punkt z drużyną ZS im. ŻAK z Makowa Mazowieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Norbert Ruszkowski – uczeń klasy III LO

11 Listopada – Święto Niepodległości

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dnia 8.11.2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez klasę 1LOp pod kierunkiem pani Joanny Kraszewskiej oraz pani Niny Grabowskiej. W ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem o godz. 11.11 hymnu narodowego. Po oficjalnej części apelu, w której przemawiał dyrektor Tomasz Olkowski, zaprezentowana została część artystyczna. Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz wielu ciekawych informacji historycznych. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Pierwsza kadrowa”, „Piechota” oraz pieśni śpiewane przez naszych solistów: „Taki kraj”, „Biały krzyż”, „Nie pamiętasz”, „Moja ojczyzna”. Na saksofonie odegrane zostały „Pierwsza Brygada”, sławiąca nasze legiony oraz „Rota”, którą odśpiewała cała szkoła. Przez całą uroczystość czuć było podniosły charakter tego dnia. Na zakończenie pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom, którzy uczcili te pamiętne wydarzenia. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie pamiętał o tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, a dzień 11 listopada nie będzie dniem smutku, lecz radości i dumy z bycia Polakiem.

Wiktoria Rykaczewska, Wanessa Sierak, Aleksandra Kuciej

Promocja „Krasnosielckich Zeszytów Historycznych”

Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w promocję „Zeszytów Historycznych” wydawanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej”. Nasze dziewczyny stały pod cmentarzem w Krasnosielcu, ale gazety można było zdobyć pod cmentarzem w Drążdżewie. Zainteresowanie odbiorców było ogromne i wszystkie gazety zostały rozkolportowane.

Aleksandra Rykaczewska

Profilaktyka uzależnień

We współpracy z Polskim Centrum Profilaktyki i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowano w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Ich tematem były uzależnienia od telefonów komórkowych, Internetu, portali społecznościowych i substancji psychoaktywnych. Warsztaty poprowadziła psycholog i psychoterapeuta pani Ewa Petrushak z Warszawy.

Aleksandra Rykaczewska