Licznik odwiedzin

0010729
Visit Today : 2
Visit Yesterday : 16
This Month : 236
This Year : 2538
Total Visit : 10729
 

Do Świąt Wielkanocnych pozostało

-427Dni -15Godzin -19Minut -23Sekund
 
 
 

Artykuły

Konsultacje dla uczniów i rodziców

W związku z powrotem uczniów do szkół informujemy o uruchomieniu stałych dyżurów, konsultacji dla uczniów i rodziców. 

Imię i nazwiskoDzień i godzina konsultacji
Budna Beata czwartek 11.40 – 12.25
Drejko Annaśroda 11.40 – 12.25
Grabowska Agnieszkawtorek 11.40 – 12.25
Grabowska Beatawtorek 10.50 – 11.35
Kraszewska Joannaśroda 10.50 – 11.35
Olkowski Tomaszwtorek 8.00 – 14.00
Rykaczewska Aleksandraponiedziałek 8.55 – 10.55
czwartek 8.00 – 10.55
Serafin Annaczwartek 14.05 – 14.35
Sołtysiński Arturśroda 9.50 – 10.35
Zasztoft Annaponiedziałek 11.40 – 12.25

Rekrutacja

W związku z prowadzoną przez internet rekrutacją do naszej szkoły informujemy, że istnieje możliwość wypełnienia deklaracji on-line w naszej czytelni. Osoby, które chcą do nas dołączyć, a mają problem z wypełnieniem deklaracji w domu, zapraszamy osobiście. W razie trudności udzielimy wam pomocy.

Każdy koniec to początek czegoś nowego ….

W dniu  dzisiejszym kolejny rocznik uczniów opuścił szkolne mury. Również w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu odbyło się, choć nie tak uroczyste jak zawsze, ale jednak zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Po raz ostatni w pełnym zespole klasowym młodzież przybyła, by odebrać upragnione świadectwa ukończenia szkoły, podziękować i pożegnać się z wychowawcami. Jak bowiem mówił francuski pisarz Wiktor Hugo: „życie składa się z przywitań i pożegnań”. Jedne i drugie powinny jednak nieść radość ponieważ każdy koniec, to początek czegoś nowego…

Drodzy Abiturienci!
Wierzymy, że wiedza i doświadczenie wyniesione z murów naszej szkoły, pomogą Wam się rozwijać w kolejnych etapach życia. Życzymy Wam wspaniałych sukcesów, dobrych wyborów, spełnienia marzeń!

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna.

Dzień książki

Już za dwa dni Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to doroczne święto organizowane 23 kwietnia przez UNESCO. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Badania przeprowadzone przez Livro dowodzą, że w czasie pandemii czytamy więcej książek niż przed nią. Coraz popularniejsze stają się aplikacje do czytania i książki w wersji elektronicznej.

W naszej szkolnej bibliotece zaszły ostatnio spore zmiany. Pomieszczenia zostały wyremontowane, zmienił się układ księgozbioru. Ostatnio pojawiło się również kilka nowości proponowanych przez was. Uczcijmy Dzień Książki dobrą lekturą.

Aleksandra Rykaczewska

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

Na początku marca 2021 roku Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Promocji iRozwoju Regionalnego w Starostwie Powiatowym ogłosił konkurs poetycki „Cały powiat piszewiersze…”. Konkurs był skierowany wyłącznie do indywidualnych mieszańców PowiatuMakowskiego. Udział w nim wzięły dwie uczennice naszej szkoły, obie z klasy I LO: Karolina Mizerek i Małgorzata Kossakowska. W wyniku szczęśliwego rozstrzygnięcia komisji konkursowej Karolina Mizerek zajęła I miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych do lat 18. 19 kwietnia 2021 roku, w budynku starostwa laureatom wręczono nagrody. Zainteresowanych bliższymi informacjami na ten temat zapraszam na stronę internetową naszego organu prowadzącego, Karolinie zaś gratulujemy zwycięstwa.

Beata Grabowska

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS?

Ósmoklasisto, stoisz teraz przed bardzo trudnym wyborem. Przed tobą decyzja o wyborze dalszej drogi kształcenia. Kim chcesz zostać w przyszłości? Jakie są twoje plany zawodowe? Czy nauka przychodzi ci z łatwością czy z trudem? Niezależnie od odpowiedzi, w naszej szkole pomożemy ci osiągnąć sukces na miarę Twoich możliwości. Dlaczego właśnie my?

Po pierwsze – cechuje nas ponadprzeciętna efektywność nauczania, o tym mówi EWD  –  wskaźnik  najbardziej miarodajnej oceny skuteczności nauczania, badanej na podstawie osiągnięć uczniów na egzaminach zewnętrznych. Oznacza to, że wybierając nas, na pewno zyskasz.

Po drugie – możemy pochwalić się wysoką zdawalnością matury. I tak już od kilku lat.

Po trzecie – oferujemy ciekawe kierunki kształcenia  w  Liceum i Technikum. Uczymy dynamicznie i z zapałem, w nowoczesnych warunkach oraz przyjaznej atmosferze.

Po czwarte –  jesteśmy szkołą Równych Szans. Niezależnie od tego czy śpiewasz,  grasz na gitarze lub w piłkę nożną,  pasjonuje Cię historia  albo języki obce, a może masz specyficzne trudności w nauce – u nas na pewno znajdziesz swoje miejsce i wspierających, mądrych nauczycieli.
                  
Po piąte – kadra pedagogiczna to ludzie otwarci na świat, kreatywni, śmiało patrzący w przyszłość ale również pamiętający o  tradycji i historii. 

Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną i do zdalnego złożenia podania.

Więcej: http://www.zskrasnosielc.edu.pl

NOWE OBLICZE SZKOŁY NA 70- LECIE

Trudny okres pandemii w naszej szkole został wykorzystany nie tylko na doskonalenie umiejętności nauczania na odległość, ale także na doposażenie bazy dydaktycznej oraz remonty.                            
Szkoła otrzymała 50 tabletów, z których uczniowie będą korzystać na lekcjach. Pracownię biznesowo- ekonomiczną w Technikum wyposażyliśmy w nowe laptopy, tablicę interaktywną, urządzenie wielofunkcyjne oraz stosowne programy komputerowe.                                              
Po wielomiesięcznym generalnym remoncie naszej szkoły, którego drugi etap zakończył się pod koniec lutego bieżącego roku, z dumą prezentujemy nowe oblicze Zespołu Szkół  im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu. Projekt i finansowanie przedsięwzięcia to zasługa powiatu makowskiego – organu prowadzącego naszą szkołę.                                        
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ukazującej naszą szkołę po dużych zmianach.

Konkurs EKO-ART

Edukacja ekologiczna nie jest Ci obojętna, a swoim zaangażowaniem i troską o środowisko zarażasz swoich rówieśników? Weź udział w konkursie EKO-ART!

Stwórz plakat, który w oryginalny sposób zasygnalizuje ekologiczny problem, z jakim zmaga się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie.

Przygotuj projekt graficzny o tematyce ekologicznej, w formie plakatu. Możesz go wykonać za pomocą graficznych programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi. W celu zgłoszenia do konkursu należy przesłać plik w formie JPG lub PDF, w rozmiarze nie większym niż 20 MB. Dlatego prace wykonane metodami tradycyjnymi należy wcześniej utrwalić w formie cyfrowej (skan lub fotografia), a ich oryginały zachować do czasu zakończenia konkursu.

Jury przy wyborze najlepszych prac weźmie pod uwagę ich: innowacyjność, kreatywność, potencjał oddziaływania na odbiorców, potencjał eksploatacji w mediach, oryginalność, estetyka oraz styl wykonania pracy konkursowej.

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 20.01.2021 r. do 20.06.2021 r.

Aby przesłać pracę konkursową trzeba wejść na stronę konkursu : https://eko-czynni.pl/konkurs-dla-uczniow/ i załączyć plik.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs-EKO-ART