Licznik odwiedzin

0008942
Visit Today : 13
Visit Yesterday : 14
This Month : 46
This Year : 751
Total Visit : 8942
 

Do Świąt Wielkanocnych pozostało

-325Dni -3Godzin -27Minut -39Sekund
 
 
 

Artykuły

Zima w obiektywie

Dawno nie było tak śnieżnej zimy. Rok temu, żeby zobaczyć biały puch, trzeba było jechać w góry. A teraz… jest zachwycająco. Zachęcamy naszych uczniów do utrwalenia pięknych, zimowych widoków i przesłania ich na adres arszkola20@gmail.com

Zamieścimy je na stronie szkoły. Na początek zdjęcia Liliany z kl. II LO

Trzymajcie się ciepło Aleksandra Rykaczewska

#SzczepimySię

Pokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań. Zachęcamy do korzystania z materiałów kampanii #SzczepimySię dostępnych na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow.

Zachęcamy również do korzystania z informacji ze strony gov.pl/szczepimysie, gdzie na bieżąco umieszczane są aktualności o przebiegu szczepień. Znajdą tam Państwo najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

https://dokumenty.mein.gov.pl/97d9894d-26f4-40bc-b421-debca47d571e/szczepimysiedlaczegowartoplakat.png

Konkurs literacko-plastyczny „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Zbrodnia katyńska to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii polskiego narodu. Pamięć o skrycie zamordowanych, oficerach Wojska Polskiego, ale także urzędnikach czy nauczycielach, jest naszym wspólnym zadaniem. Tym bardziej, że prawda o tych wydarzeniach była zakazana do 1989 r.

Marszałek Elżbieta Witek oraz ministrowie MSWiA, MON i prezes IPN zainaugurowali II edycję konkursu literacko-plastycznego „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. To projekt, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych położonych na terytorium Polski. 

Tegoroczny konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

    plastycznej – stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską,

    literackiej – przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”,

    tekst piosenki – przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 19 marca 2020 r.

Przyjmowane będą wyłącznie prace indywidualne, w języku polskim. Dla laureatów w każdej z kategorii przewidziane są cenne nagrody.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Kancelarii Sejmu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. 

Aleksandra Rykaczewska

Gdzie szukać pomocy?

Przedłużająca się izolacja nie sprzyja naszemu zdrowiu ani fizycznemu, ani psychicznemu. Brak kontaktu z rówieśnikami, natłok pracy związanej ze zdalnym nauczaniem, zbliżające się egzaminy – to wszystko może sprawić, że będziemy się czuli przygnębieni i osamotnieni. Pamiętajcie, że są ludzie, którzy pomogą wam w ciężkich chwilach. Nie obawiajcie się napisać do wychowawców, pedagoga lub któregokolwiek nauczyciela, jeśli macie jakiś problem. Jeżeli wolicie zachować anonimowość skorzystajcie z telefonu zaufania 116 111.

Pomoc oferuje również Poradnia Psychologiczno-pedagogiczna w Makowie Mazowieckim.

https://www.poradnia-makow.pl/pl.html

Aleksandra Rykaczewska

Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie – sesja zima 2020/2021

Przypominamy :

EGZAMIN CZĘŚĆ PRAKTYCZNA z kwalifikacji  RL  07 i RL 06 odbędzie się 11.01.2021r. o godz. 13.00  sala nr 1, w  budynku naszej szkoły.

EGZAMIN CZĘŚĆ PISEMNA  z kwalifikacji  RL 07 odbędzie się 12.01.2021r. o godz. 12.00, sala nr 1, w budynku naszej szkoły.

Zdający zgłaszaj się na około 30 minut wcześniej przed egzaminem. Posiadają dowód osobisty, czarne długopisy,  dozwolone przybory wymienione w komunikacie dyrektora CKE, maseczki oraz zachowują dystans społeczny 1,5m. Na egzaminie obowiązuje zakaz korzystania z  urządzeń telekomunikacyjnych.

 Uwaga !!!  Przed, w trakcie i po egzaminie obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią.

Wytyczne epidemiczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu zawodowego w sesji styczeń – luty 2021 r.

oke_waw_308020201216-Przeprowadzanie-EPKwZ-EZ-COVID-Wytyczne-Zima-2021.pdf