Dzień Języków Obcych PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
piątek, 22 lutego 2019 19:42
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 21 lutego w naszej szkole po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. W tym roku podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście zza granicy: Ayeza Haas – studentka sztuki z Brazylii oraz Mahomed Tarek Chihi – student języka francuskiego z Algierii. Odwiedzili nas także gimnazjaliści z Krasnosielca.

Cele naszego spotkania to:

– umożliwienie młodzieży Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu prezentacji swoich umiejętności językowych i aktorskich,

– propagowanie różnorodności kulturowej,

– zachęcanie do przełamywania barier językowych,

– motywowanie do nauki języków obcych.

W dzisiejszym świecie zagraniczne wyjazdy w celach turystycznych lub zarobkowych stały się tak popularne, że umiejętność nawiązywania kontaktów z obcokrajowcami stała się wręcz niezbędna.

W tym roku poszczególne klasy wylosowały następujące kraje: klasa I LO – Francję, II LO – Algierię, III LO – Niemcy, II TA – Wielką Brytanię, III TA – Brazylię, IV TA – Rosję. Uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przygotować ok. 10 minutową prezentację danego kraju. Wystąpienia miały różną formę: prezentacji multimedialnych, skeczy, koncertów, pokazów tanecznych oraz degustacji tradycyjnych potraw zagranicznych. Ocenie podlegały następujące kategorie: sposób prezentacji, merytoryczność przekazywanych informacji, walory humorystyczne oraz staranność wykonania. Każdy element oceniany był w skali od 1 do 3. Maksymalnie można było uzyskać 12 punktów.

W jury zasiadły: przewodnicząca - pani Joanna Kraszewska, członkowie – pani Ewa Dobrzyńska i pani Beata Grabowska. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła werdykt. I miejsce i główną nagrodę w formie bonu o wartości 100 złotych otrzymała klasa I LO, II miejsce zdobyła klasa II LO, III miejsce przypadło klasie IV TA. Pozostałe klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Przegląd wystąpień uczniów był dla wszystkich wspaniałą lekcją kulturoznawczą oraz mile spędzonym czasem. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Magdalena Wróblewska

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 05:12
 

Odliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało: 21.6.2020 9:00 -97 Dni

Godzina

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj11
mod_vvisit_counterTen miesiąc298
mod_vvisit_counterWszystkie dni1773629

Ilość osób online 0
1 3.237.71.23
Dziś: Wrz 26, 2020