Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu
Program profilaktyczny PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
wtorek, 30 października 2018 17:59
AddThis Social Bookmark Button

Nasza szkoła włączyła się do programu profilaktycznego "Zdrowe piersi są OK!". Celem głównym tego programu jest kształtowanie wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych nawyku pielęgnacji piersi. Ważne jest również budowanie świadomości dotyczącej dbania o zdrowe piersi wśród uczniów (dziewcząt i chłopców) oraz osób z najbliższego otoczenia. Celem wychowawczym jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania zdrowiem i stylem życia własnym oraz swoich bliskich. 30 października uczniowie wysłuchali prezentacji na temat profilaktyki raka piersi, którą przedstawiły uczennice klasy II LO. Po wysłuchaniu młodzież wypełniała ankietę ewaluacyjną sprawdzającą poziom wiedzy na temat omawianych treści. Wśród chłopców 53% odpowiedzi było prawidłowych, a wśród dziewcząt 76%. Uczniowie przygotowali na II piętrze gazetkę ścienną dotyczącą profilaktyki raka piersi. Dziewczęta otrzymały ulotki ze wskazówkami dotyczącymi samobadania piersi. Uczniowie otrzymali również materiały informacyjne dla rodziców.

Magdalena Zegarowska

Poprawiony: niedziela, 04 listopada 2018 12:53
 
Nowości w bibliotece PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
czwartek, 25 października 2018 05:13
AddThis Social Bookmark Button

W ubiegłym roku nasza biblioteka złożyła wniosek o wsparcie finansowe na zakup nowych książek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Z radością możemy poinformować, że dofinansowanie zostało nam przyznane. W związku z tym pod koniec ubiegłego roku szkolnego prowadzone były konsultacje z uczniami, nauczycielami i Biblioteką Gminną w sprawie wyboru listy tytułów, które wzbogacą nasz księgozbiór. We wrześniu i październiku dokonano zakupów, opracowywano nowe nabytki, obkładano w folię, żeby dłużej służyły naszym uczniom. 316 nowych książek jest już na półkach i wystawkach i czeka na czytelników, a możemy stwierdzić, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Nasze zbiory wzbogaciły się o: reportaże o świecie z Wydawnictwa Czarne, powieści o miłości autorstwa m.in. YoYo Moyes, Colleen Hoover, Agaty Czykierda-Grabowskiej, kryminały takich autorów jak Remigiusz Mróz czy Camilla Lacgberg. Mamy coś dla miłośników fantastyki i twórczości m.in. G. R. R. Martina, Helen RowlingAndrzeja Pilipiuka czy Andrzeja Ziemiańskiego. Jeśli ktoś lubi powieści grozy również będzie miał co czytać. Najnowsze książki Stephena Kinga czekają. Dla uczących się języka angielskiego mamy książki po angielsku z ćwiczeniami i słowniczkiem, a nawet w oryginale. Pozyskane środki pozwoliły nam odnowić księgozbiór lektur obowiązkowych, tak, by naszym uczniom czytało się przyjemniej. Na zdjęciach prezentujemy niektóre z nowości i zachęcamy do wypożyczania.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 05:20
 
Pomoc dla schroniska PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
poniedziałek, 22 października 2018 05:37
AddThis Social Bookmark Button

W październiku wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali zbiórkę karmy dla psiaków ze schroniska. Społeczność szkolna pozytywnie zareagowała na akcję i 20 października z bagażnikiem pełnym karmy pojechaliśmy do schroniska Canis w Kruszewie. Zawieźliśmy pieskom zapas karmy i kilka z nich wyprowadziliśmy na spacer. Wyprowadzenie wszystkich zajęłoby nam pewnie z tydzień, bo jest ich tam około 500. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy i apelujemy, jeśli chcecie mieć pieska, adoptujcie go ze schroniska. Każdy z przebywających tam czworonogów zasługuje na dom.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 09:52
 
Baranowo 2018 PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
poniedziałek, 22 października 2018 05:29
AddThis Social Bookmark Button

9 października w Baranowie odbył się XI Regionalny Przegląd „ Pieśnią Patriotyczną i Wojskową Niepodległość Ojczyzny Świętujemy”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II TA Karolina Ferenc, która zaśpiewała utwór Maryli Rodowicz „Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Karolinie towarzyszył chórek w skład którego weszły uczennice klasy I LO: Karolina Olkowska, Daria Kruk i Zuzanna Pliszka. Dziewczętom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 10:22
 
NASZ DYREKTOR WYRÓŻNIONY PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
sobota, 20 października 2018 19:03
AddThis Social Bookmark Button

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018, w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i odznaczeń dla najlepszych  dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracji.Uroczystość zorganizowała ostrołęcka delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Wyróżnieni i nagrodzeni nauczyciele przyjechali na uroczystość z okolicznych powiatów. Wśród osób wyróżnionych był też dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu - Pan Tomasz Paweł Olkowski. Za wyjątkową postawę wobec piastowanego stanowiska i szczególne zaangażowanie nasz dyrektor otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Serdecznie Panu gratulujemy.

Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska

Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w KrasnosielcuPoprawiony: sobota, 20 października 2018 19:14
 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 17 października 2018 16:40
AddThis Social Bookmark Button

16 października 2018 roku w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe spotkanie prowadziła dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty i Kultury Fizycznej pani Mariola Biedrzycka. W uroczystości brali udział najważniejsi przedstawiciele powiatu makowskiego, przede wszystkim zaś przybyli na nią nagrodzeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych z terenu powiatu makowskiego.

Głównym celem uroczystości było uhonorowanie nagrodami tych pracowników oświaty, którzy w minionym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Wśród nich znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: Joanna Kraszewska- nauczycielka matematyki i fizyki oraz Beata Grabowska ucząca języka polskiego i wiedzy o kulturze. Obie panie otrzymały Nagrodę Dyrektora Szkoły.

W tym wyjątkowym dniu przywołano również uroczystość wręczania odznaczeń państwowych, która miała miejsce 11 października 2018 r. w Ostrowi Mazowieckiej. To właśnie tam dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki pan Tomasz Paweł Olkowski otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Beata Grabowska

Poprawiony: sobota, 20 października 2018 19:02
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
piątek, 12 października 2018 16:42
AddThis Social Bookmark Button

12 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, Radna Powiatu Makowskiego Pani Zofia Czajkowska i przewodniczący Rady Rodziców Pan Jarosław Skowroński. Obchody tego święta były okazją, by zastanowić się nad rolą edukacji w wolnej i niepodległej Polsce. Pan dyrektor Tomasz Olkowski w trakcie uroczystości przyznał doroczne nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku za pracę i serce w nią wkładane wyróżnione zostały panie: Beata Grabowska, Joanna Kraszewska, Bożena Kęszczyk i Katarzyna Goś. Podczas apelu uroczystą przysięgę złożyli uczniowie klas pierwszych. Część artystyczną, pod kierunkiem pań Magdaleny Wróblewskiej i Agnieszki Grabowskiej, przygotowali uczniowie klasy I LO.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 18:26
 
Otrzęsiny klasy pierwszej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 10 października 2018 15:22
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 10.10.2018 roku odbyło się oficjalne przyjęcie klasy pierwszej do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści brali udział w wielu konkurencjach, które sprawdzały ich stopień sprawności fizycznej i intelektualnej a przede wszystkim popisy uczniów dały wszystkim świetną zabawę. Otrzęsiny poprowadzili Olga Wielechowska i Sebastian Tański. O prawidłowy przebieg dbały klasy III Lo i IV TA wraz z wychowawcami.

Olga Wielechowska - uczennica klasy III LO

Poprawiony: środa, 10 października 2018 15:39
 
Piłka nożna chłopcy PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 10 października 2018 14:33
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 09.10.2018r. na boisku przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu odbył się turniej w piłkę nożną chłopców. Udział w turnieju wzięły cztery drużyny: ZS Krasnosielc, ZS Maków Maz., ZS Rożan, LO Maków Maz.

Końcowa klasyfikacja:

1. LO Maków Maz.

2. ZS Maków Maz.

3. ZS Krasnosielc

4. ZS Różan

Konrad Łukaszewski

 
Sesja Rady Gminy Krasnosielc PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
niedziela, 07 października 2018 08:54
AddThis Social Bookmark Button

05 października, w ramach współpracy z samorządem gminnym, uczniowie z klas II i III Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, uczestniczyli w Sesji Rady Gminy Krasnosielc. Dzięki zaproszeniu na sesję podsumowującą pracę samorządowców, młodzież miała możliwość poznać zarówno gminne, jak i powiatowe władze, a także lokalnych przedstawicieli w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Uczniowie przekonali się też o realnej, owocnej współpracy pomiędzy działaczami poszczególnych szczebli samorządowych. Obserwowane obrady cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas spotkania przekonają wchodzących w dorosłość młodych ludzi do aktywnej działalności na rzecz społeczności lokalnych.

Anna Drejko

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:33
 
Piłka nożna dziewcząt PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
wtorek, 02 października 2018 19:00
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 02.10.2018r. na boisku przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu odbył się turniej w piłkę nożną dziewcząt. Udział w turnieju wzięły 4 drużyny: ZS Krasnosielc, ZS Maków Maz., ZS Rożan, LO Maków Maz.

Końcowa klasyfikacja:

1. ZS Maków Maz.

2. LO Maków Maz.

3. ZS Krasnosielc

4. ZS Różan

Konrad Łukaszewski

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:27
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

Odliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało: 21.6.2020 9:00 -211 Dni

Godzina

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj5
mod_vvisit_counterTen miesiąc155
mod_vvisit_counterWszystkie dni1774847

Ilość osób online 0
1 18.215.185.97
Dziś: Sty 17, 2021